baner

Про нас

Ужгородський національний університет належить до класичних університетів України і має найвищий – IV-й рівень акредитації. УжНУ – один з найбільших та кращих університетів Карпатського регіону. Знаходиться він на схилах Карпат, в чудовому студентському місті Ужгород, найзахіднішому обласному центрі України. Університет молодий, заснований в 1945 році, але за невеликий проміжок часу гідно показав себе в науковому світі, став орієнтиром, альма-матер для багатьох поколінь студентів, які тепер успішно працюють як в Україні, так і в інших країнах світу. В УжНУ сформувалися потужні наукові школи, відомі далеко за межами нашої країни, ведеться наукова співпраця з багатьма провідними університетами світу.
Наукові досягнення

Ужгородський національний університет, згідно з даними міжнародних наукометричних баз, стабільно входить у десятку провідних наукових центрів України. За 69 років в Університеті виробилася власна школа викладання, наукові та освітні традиції. Зараз в УжНУ працюють 131 докторів наук, професорів, 672 кандидатів наук, доцентів, 12 лауреатів Державних премій, 49 заслужених діячів науки і освіти, 2 члени-кореспонденти Національної академії наук, 2 члени-кореспонденти державних галузевих академій наук України, 5 майстрів спорту.

Співробітники університету захищають ущорічно близько 10 докторських і 40 кандидатських дисертацій.

В університеті готують дисертації за більш ніж 50-ма спеціальностями майже 300 аспірантів і докторантів. Діють 5 спеціалізованих вчених рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій – з фізико-математичних, хімічних, економічних, історичних та юридичних наук.

Університет видає 12 фахових періодичних видань, щорічно виходять друком більше 40 навчальних посібників, проводиться близько 30 наукових конференцій, половина з яких – з участю зарубіжних учених.
Освітні пріоритети

Ужгородський національний університет всіляко сприяє всебічній самореалізації студентів. Наразі в УжНУ навчається близько 13 тисяч 600 студентів.

Університет готує фахівців за 9 напрямами освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», 36 напрямами бакалаврату, 84 спеціальностями освітньо-кваліфікаційних рівнів «магістр» і «спеціаліст».

На всіх напрямах і спеціальностях усіх років навчання впроваджується інноваційна тріада – поглиблене вивчення іноземних мов, якісне засвоєння інформаційних технологій, інтенсивні різнорівневі міжнародні зв’язки.

В університеті поглиблено вивчають 9 мов – українську, англійську, німецьку, французьку, російську, угорську, румунську, словацьку, чеську. Жоден університет Центральної Європи не проявляє таку послідовну і системну зацікавленість до мов сусідніх народів.
Міжнародна діяльність

Ужгородський національний університет першочергово розв’язує три завдання – зростання чисельності іноземних студентів, розвиток програм «подвійних дипломів», збільшення обсягу грантів, залучених у модернізацію університету.

На сьогодні, університет працює з 86 партнерами з 17 країн світу.

Особливо активізується співпраця з виконання наукових робіт у рамках реалізації міжнародних проектів – у сфері астрономії, інформаційних технологій, економіки, історії, політології, соціології, культурології, туризму, харчової промисловості.

Серед найбільших міжнародних наукових проектів УжНУ: «Інноваційні лабораторії: використання відкритих інноваційних навчальних платформ та дослідницької діяльності в освіті для підприємств», за програмою ТЕМПУС; «Система космічного захисту від надзвичайних ситуацій – транскордонна система для передбачення надзвичайних природних явищ на основі використання супутникових технологій в Угорщині, Словаччині, Румунії та Україні» та «Pl@NETour – Створення науково-туристичного продукту та мережевої інфраструктури для наукового туризму в прикордонних регіонах Марамуреш та Закарпаття», в рамках реалізації програми прикордонного співробітництва ЄІСП.

Студенти УжНУ беруть участь у різних програмах академічної мобільності за кордоном: «семестрове навчання», «подвійний диплом», навчально-ознайомча та виробнича практика. Зокрема, між Ужгородським національним університетом і Поморською Академією в м. Слупськ (Польща) діє договір про співпрацю, який дає можливість студентам УжНУ багатьох спеціальностей навчатися за аналогічними спеціальностями у державному польському вищому навчальному закладі.

Університет щороку направляє в закордонні відрядження понад 400 викладачів, наукових співробітників, аспірантів та докторантів з метою проведення спільних досліджень, стажування та участі у міжнародних науково-практичних конференціях. Приблизно стільки ж іноземних партнерів університет приймає щороку в себе.
Дозвілля і спорт

У Центрі студентського дозвілля «Ювентус» діють вокальні, вокально-інструментальні, хореографічні колективи. Окрасою художньої самодіяльності університету є чоловіча хорова капела «Боян».

В університеті розвиваються 24 види спорту. Студенти і викладачі є чемпіонами світу та України, майстрами спорту і майстрами спорту міжнародного класу з різних видів спорту – паверліфтингу, гандболу, настільного тенісу, легкої атлетики, плавання тощо.

Університетські команди успішно виступають у чемпіонаті України з американського футболу, регбі, бейсболу, баскетболу, нетболу.

До послуг колективу університету 18 спортивних майданчиків, гірськолижна база «Плішка» з витягами і підйомниками, 25-метровий плавальний басейн, великий та малий зали спортивного комплексу «Буревісник».

Також університет має студентську базу відпочинку „Скалка”, що знаходиться в мальовничій, гірській місцевості, на схилах гірського хребта Синаторія.

До всього вищесказаного можна додати таку особливість, як дозвілля і спорт у гуртожитках університету, де проживає близько 4-х тисяч студентів. Гуртожиток - це не тільки місце, де ви проживаєте, харчуєтесь, спите, готуєтесь до занять, це ще й місце, де ви відпочиваєте. У кожному гуртожитку діють спортзали, укомплектовані різного роду тренажерами. Ви маєте можливість відвідати їх в будь-який час і повністю безкоштовно. Студенти також самоорганізовуються у групи по вивченню різних видів танцю, акторського мистецтва, поетичні та музичні гурти, заняття з бодибілдингу, армреслінгу, рукопашного бою.
Унікальні об’єкти

Університет є лідером у регіоні з волонтерського руху, зокрема, створено клас і точки доступу для осіб з вадами зору. Усього три вищі навчальні заклади України мають подібні об’єкти.

Наукова бібліотека університету налічує понад 1 мільйон 700 тисяч документів. Вона обслуговує понад 15 тисяч користувачів. У бібліотеці зберігається значна кількість стародруків, зокрема інкунабули, що побачили світ латинською мовою до 1500 року, «Острозька Біблія», надрукована Іваном Федоровим у 1581 році.

У Зоологічному музеї налічується понад 5 тисяч виставкових експонатів з різних континентів, а у його фондах – більше 150 тисяч екземплярів представників тваринного світу. Музей має найкращу в Центральній Європі колекцію хижих птахів і сов (понад 170 опудал), зібрану в Закарпатті та Східній Словаччині.

У Археологічному музеї зібрані унікальні памятки, історико-культурні цінності, починаючи з палеоліту і до пізнього середньовіччя, які протягом десятиліть були відкриті та досліджені археологічною експедицією УжНУ.

Ботанічний сад займає майже 90 гектарів. Тут росте більше 500 видів дерев і чагарників, близько 450 видів субтропічних і тропічних культур.

В УжНУ є високогірна біобаза «Колочава», яка знаходиться в Закарпатській Верховині, Міжгірському районі. На ній студенти-біологи мають унікальну можливість проходити літню практику в справжніх, польових умовах.

У Лабораторії космічних досліджень проводяться астрофізичні наукові дослідження на основі спостережень штучних супутників Землі за допомогою сучасної апаратури.

Sneakers